OstrowiecNews.pl: Najmłodsza wolontariuszka ma 9 miesięcy

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pomaganie jest dziecinnie proste, Gramy bez focha to hasło przyświecające tegorocznej zbiórce.

Celem 27. Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich lecznic. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Przygotowania do wielkiego finału w ostrowieckim sztabie WOŚP trwały od października a w chwili obecnej wszystko jest już dopinane na tzw. ostatni guzik. Jak informuje szef sztabu, harcmistrz Dariusz Czupryński dopracowywane są ostatnie szczegóły niedzielnego finału. Planowane są poszczególne wejścia artystów na scenę, pokaz fajerwerków czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. W sobotę odbędzie się spotkanie dla wszystkich wolontariuszy gdzie wszyscy przejdą instruktaż dot. bezpieczeństwa. Będą też wydawane identyfikatory, puszki i serduszka. Każdy wolontariusz otrzyma upominki od sponsorów finału. W niedzielę, 13 stycznia od godzin porannych na ulicach miasta będzie kwestowało prawie trzystu wolontariuszy, wyposażonych w identyfikatory, oplombowane orkiestrowe puszki i czerwone serduszka, a niektórzy dodatkowo w terminale płatnicze. Wśród nich będą zarówno osoby pełnoletnie jak i młodzi ostrowczanie. Najmłodszy wolontariusz to dziewięciomiesięczna Amelka Niewójt. Zbiórka zakończy się ok. godz.17.00. Wolontariusze w siedzibie sztabu w Osiedlowym Domu Kultury OSM przy ul. Wspólnej 5 będą mogli się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Tam też rozliczane będą puszki i na bieżąco dodawane kolejne aukcje internetowe na Allegro.
Wystawione są gadżety 27 Finału , w tym z autografem Jurka Owsiaka. Nie zabraknie też pamiątek sportowych (m.in. rękawicy bokserskiej i zdjęcia z autografem Agnieszki Rylik, koszulki reprezentacji Polski piłki ręcznej z eliminacji w Ostrowcu, koszulki szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec) oraz innych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców na rzecz WOŚP (m.in. ręcznie malowany kafel z ćmielowskiej porcelany przedstawiający scenę poloneza z „Pana Tadeusza”, karnet na siłownię, voucher na usługi serwisu rowerowego, obraz olejny, szabla, vouchery na kurs prawa jazdy i jazdę samochodami terenowymi, kolacja z zespołem Champion, voucher na prawo jazdy, karnety do solarium, figurki ogrodowe, gitara z autografami członków zespołu KAT, bilety na przejażdżkę samochodami 4×4, obrazy olejne oraz haftowane i wiele, wiele innych). Nie zabraknie też licytacji na ostrowieckim rynku podczas koncertu.Tam od godz. 16 swoje auta zaprezentują członkowie Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel” oraz samochodów terenowych, którymi przyjadą członkowie klubu sympatyków aut z napędem 4×4.

W tym samym czasie rozpoczną się występy artystyczne. Najpierw na scenie pojawią się Ostrowieccy Raperzy, Dominik Fox Feldman. Na scenie swoje przeboje zagra Szarotka, a po nich rozbrzmiewać będą hity formacji Master Team. Kolejnym zespołem wspierającym finał jest znany wszystkim Champion. O godz. 19.30 rozpocznie się koncert grupa Bayer Full. Po przerwie na „światełko do niebo”, które tradycyjnie rozbłyśnie o godz. 20, autorzy takich hitów, jak „Majteczki w kropeczki”, „Moja mała blondyneczka”, czy „Bo wszyscy Polacy” nadal będą bawić ostrowczan. Imprezę w Rynku współorganizuje Miejskie Centrum Kultury.
Jak co roku całość wspiera i obejmie patronatem honorowym prezydent Jarosław Górczyński i starosta Marzena Dębniak.

Źródło: http://ostrowiecnews.pl/2019/01/11/najmlodsza-wolontariuszka-9-miesiecy/

Dodaj komentarz